Taleforge logo

2

by ognista | Score: 5450

Cały świat wstrzymał oddech, witając spanikowanym wzrokiem kosmiczną kolonię gwiazd sunących po niebie, powłóczając długim, jasnym ogonem. Zataczały łuki, wskakując w niebiański odmęt ciemnych fal, jak delfiny. Zdradliwe. Chwyciłam kciukiem gumkę do włosów która oplatała mój nadgarstek i odciągnęłam ją kciukiem, by po chwili boleśnie przecięła powietrze, zostawiając na skórze czerwoną smugę. Choć mikroból udowadniał, że wciąż znajduję się tu i teraz, umysł, wciąż sądził, że to co widzę, jest kolejnym nieco zbyt dystopijnym koszmarem, który nawiedzał mnie tak często. Niebo mściło się. Obydwoje patrzyliśmy na siebie nie spuszczając wzroku. Czytało mi w myślach, upewniając się, czy wiem, że to ja zawiniłam najbardziej.
"przepraszam" - powiedziałam, nie wiedząc nawet do kogo powinnam skierować te słowa. Do siebie? Do wszechświata?A może do przyszłych nienarodzonych pokoleń?
Przerażenie odbierało mi dech. Strach mieszał się z poczuciem winy, płacz stawał w gardle, dusząc mnie.
"Będziesz winna upadku wszystkiego co dane było nam poznać i zbudować" - powiedział mi kiedyś to była moja super moc. Ukrywając się za stosem papierów i statystyk, w których powodzenie sama nie wierzyłam, starałam się stłumić głos, przypominający mi i powtarzający w kółko, jak mantrę, grzech o którym wreszcie udało mi się zapomnieć. Byłam jeźdźcem apokalipsy. Najpiękniejszej we wszechświecie rzezi, która trwała od milionów lat. Miałam dość. Pokochałam te słabe istoty. Na przestrzeni lat, zakochiwałam się w nich coraz bardziej. Obdarowywałam ich sympatią. Teraz znowu miałam być sama

Completed challenges

The following challenges were completed during the writing exercise:

Begin Start typing to begin
Event Everything stops
Location A space colony
Prop Include a rubber band
Letter Use the letter U
Words Reach 50 words
Event Your character plots revenge
Sentence "I'm sorry."
Words Reach 100 words
Prop Include a dolphin
Letter Use the letter E
Sentence "You will take the fall for this."
Event Someone gains superpowers
Character A picky pawnbroker
Words Reach 200 words
Character A beautiful author
Letter Use the letter M
Sentence "I've been in love with you since years."

This story was written using Taleforge, the free writing exercise app powered by The Story Shack. Curious? Try it yourself.

Share and read

Show it to the world.

Challenge others

Same prompts. Different stories?